www.f3x.org

Nikdy neříkej nikdy!

06.02.2011 04:33

Po neskutečném trápení nekdy kolem roku 1997-1999 s "profi" miniservy servy od Graupnera 3241, kterym se obcas dle nálady, protocil potenciometr vuci výstupni hrideli, jsem se zařekl UŽ NIKDY VÍCE! Ta serva tenkrat stala opravdu balik a my jich naneštěstí nakoupili peknou hromádku. Takže posledních 12 let jsem používal serva Futaba, Hitec, Volz...... Graupnery mi nikdy za tu dobu do eroplánu nesměly!

Jenže jak člověk stárne, tak zmoudří a zapomíná na křivdy z mládí :-) 

Takže jsem do nového ROXYho koupil relativně nová serva DS3288 na kořenovou a střední klapku. Na křidélka musí přijít o chloupek tenčí DES448.

Na DS 3288 jsem od konkretních uživatelů neslyšel nic zásadně negativniho a podle prvních pokusů na stole mi přijdou docela OK. Jenže stůl není eroplán :-) Cena cca 52 Euro je ještě snesitelná.

DES 448 jsou prý eko řada(rozuměj 100% Čína) Tato serva mi Fanoušek Bayer dost vychválil, rok je má v Roxy a v pohodě. Musím řict, že zátěžové podmínky jsou u Franty jedny z nejtěžších, on je prostě absolutní ničitel modelů a vybavení :-)))))) Cena cca 35 Euro je směšná.

V trupu budou opět dvě Hitec pro gyro na heli, tak jako v mém modelu Tanga v roce 2009. Rychlé, dostatečně silné a snad i spolehlivé........a za hubičku

Takže se těším na první pokusy v praxi 

 

pavel........

 

Vyhledávání

Kontakt

Pavel Marek