www.f3x.org

Královna je mrtva, ať žije královna !!!

31.07.2010 10:53

 

Po dvouletém vztahu s  MZ 14 kou, jsem se rozhodl ji opustit :-) Pořídil jsem si mladší, uživatelsky příjemnější a pro mne výkonnější T12 FG na 2,4 GHz :-))))))) 

Musím říci že jsem nadšený! Pro mne je zatím ve všem lepší!

Jaké jsem měl důvody k výměně ?

Věk: prostě nové rádio, 14ka měla již nejaký ten rok odlétáno a i když chodila vpodstatě bez problémů, přeci jen je to spotřební elektronika....i když za hříšný peníz :-)

Velikost : je drobnější, ne tak dominantní jako 14 ka a zároveň příjemnější do ruky....prostě 12 ka !!

Hmotnost: vždy jsem měl slabost pro štíhlé,  asi proto že sám jsem obézní :-)))) no a 12 ka je o cca 0,5 kg lehčí než 14ka !!!!

Rychlost: přímo bytostně nenávidím čekání...a u MZ14 ky jsem stále čekal, až naběhne, až se přeblikne displej,až se dobije aku :-)  Naproti tomu 12ka je tak blesková, že to nemůže být lepší. Odezva ovládacího tlačítka nemá chybu! Pro mě ještě lepší než váleček na JR9 ce

2,4 GHz: toto je tak nějak navíc, koupil jsem ji v setu ve 2,4GHz, takže uvidím co dále. VF plus přijímače na 35 MHz jsem si stále nechal. Stupidita inženýrů u Futaby se při návrhu vfky projevila naplno, po zastrčení do vysílače jej vpodstatě NELZE uchopit za madlo. Na to jsem si zvykl již před deseti lety u 9Zky a dost mě to štve!!! Každopádně 8 kanálový 2,4 rx je nádherně malinký! Do F3B jako stvořený !!! :-))) Na 35 MHz jsou u tomto vysílači kanály pod a nad pásmem, takže pohoda jazzz

Výdrž aku: proti MZ 14 ce trojnásobná....toto je BEZ KOMENTÁŘE

Cena: Mz 14 ka dnes stojí cca 2000 Euro a 12FG 900 Euro ... toto je opet BEZ KOMENTÁŘE

 

Design: když jsem byl mladší, vybíral jsem si podle zevnějšku:-) vše muselo být perfektní, dnes bych řekl došlo i na skryté kvality (výkonnost, inteligenci:-)  Takže Futaba MZ14 je KRÁSNÁ ale upozorňuju Vás, že s její mladší sestřičkou Futabou 12FG budete spokojenější ......jednoznačně má navrch.....tak jako v životě :-))))))

Konec výkřiku

 

pavel.........

Vyhledávání

Kontakt

Pavel Marek